Офіційний веб-сайт

календар

«   Січень 2021   »
Пн 4111825
Вт 5121926
Ср 6132027
Чт 7142128
Пт18152229
Сб29162330
Нд310172431

пошук

офіційні сайти району

Новини

Місцева влада бере на особливий контроль гарантію безперешкодного доступу громадян до морського узбережжя

Прийнятий у жовтні минулого року Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу до узбережжя водних об’єктів для загального користування” вніс певні зміни до законів, що регулюють процедуру захисту прав пересічного громадянина у даній сфері. Так, зросли розміри штрафів для осіб, які перешкоджають вільному доступу населення до узбережжя водойм (для громадян – від 200 до 400, для посадових осіб – від 400 до 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Крім цього, порушників очікує припинення права користування відповідною пляжною зоною в судовому порядку та знесення споруд (парканів, огорож тощо), які перекривають підхід до берегової смуги. Останнє виконується їх власником на письмову вимогу місцевої державної адміністрації або виконкому сільської, селищної чи міської ради. В разі відмови демонтаж здійснюється за рішенням відповідної ради, за кошти місцевого бюджету, які в подальшому компенсуються порушником за рішенням суду.

Зазначений в перехідних положеннях закону строк демонтажу берегових огороджувальних споруд спливає у лютому 2020 року. Зважаючи на це, обласні та районні державні адміністрації активізували роботу з виявлення та усунення двох основних типів порушень: незаконного стягнення плати за доступ до узбережжя водойм та функціонування обмежувальних споруд, розташованих перпендикулярно лінії узбережжя. У Приморському районі створена відповідна робоча група, підзвітні якій будуть тимчасові комісії органів місцевого самоврядування, які територіально мають вихід до Азовського моря. Нагадуємо, що це Приморська міська територіальна громада, Борисівська та Орлівська сільські ради.

В ході наради, яку голова райдержадміністрації Артем Попов провів сьогодні з представниками органів місцевого самоврядування, Національної поліції та відділу Держгеокадастру, були визначені строки реалізації заходів, виконання яких покладено на місцеві тимчасові комісії. До 20 січня міська та сільські ради повинні визначитися зі складом комісій і графіком їх виїздів на місцевість. З 20 січня по 3 лютого перевіряючи мають час обстежити узбережжя та, в разі виявлення порушень, зробити офіційні попередження з вимогою їх усунення. Для забезпечення неупередженості та підтвердження фактів фіксації порушень голова РДА запропонував відразу проводити фотозйомку місць розташування споруд, що порушують режим безперешкодного доступу до пляжної зони.

4 лютого районна робоча група збереться на підсумкову нараду, для узагальнення діяльності місцевих тимчасових комісій та формування звіту для Запорізької ОДА. 

Звернення

Голова райдержадміністрації
Заступника голови райдержадміністрації

Долговської Ганни Павлівни

посилання

офіційні сайти держ установ

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International